Njihova slabost je, da na njih sčasoma postanejo vidne praske, ki nastanejo ob vsakodnevnem nošenju, kar pa ni problem, ki mu dober zlatar ne bi bil kos. Enako je z matirano površinsko obdelavo, ki se ob vsakodnevnih opravilih razpraska, a se jo ponovno da obnoviti.
Srebrni poročni prstani so cenejši kot prstani iz zlata, lahko se jih poveča/ pomanjša, obnovi.
Njihova slabost je, da z leti potemnijo. Prav tako, kot pri zlatih prstanih, sčasoma postanejo vidne tudi praske, a se jih tako kot pri zlatih poročnih prstanih da obnoviti.
Prstani iz jekla ali titana ne potemnijo, so antialergeni in cenovno ugodni, naknadno spreminjanje njihove velikosti pa žal ni mogoče.
Tudi pri poročnih prstanih iz jekla ali titana bodo sčasoma vidne praske, to je normalna mehanska obraba prstanov.

Skrb za poročne prstane
Na vsake toliko časa je poročne prstane priporočljivo odnesti k zlatarju na čiščenje in morebitno obnovo, najbolje k tistemu, pri katerem sta s partnerjem prstana tudi kupila.
Vsekakor pa se pri njihovem nošenju izogibajte stiku z agresivnimi kemikalijami, vključno z nekaterimi čistili. Tudi pri uporabi krem za roke je dobro, da kreme ne mažete po prstanu, še posebej pazite na morebitne vdelane kamne.
Ker se poročni prstani zaradi izdelave iz različnih kovin in vdelave različnih vrst kamnov med seboj močno razlikujejo, vam bo o najprimernejši negi vašega poročnega prstana najbolje svetoval izbrani zlatar in zato ga o tem ob nakupu nikar ne pozabita povprašati.
Veliko parov se odloča tudi za graviranje poročnih prstanov. Najpogosteje se odločijo za graviranje imen, datumov poroke v / ali kakšnem simbolu npr. ♥ (ljubezen) ali ∞ (večnost). ∞
Prispevek pripravili: Zlatarna Sterle v sodelovanju z Janjo Pukmajster ( www.zaroka-poroka.si).